מיזמי בריאות

ב'בריאות שווה לכל', מאמינים שגם הבריאות מתחילה קודם כל בחינוך ייעודי. 
במקרים רבים, מודעות נכונה לבעיות בריאות ולסימני מחלה ראשוניים, יכולים להדוף את המחלה מבעוד מועד. לצערנו, מרבית האוכלוסייה כלל אינה מודעת לכך ואין ביכולתה לסייע לעצמה להתגונן נגד המחלה.
כדי לשנות את המשוואה, מקדמת 'בריאות שווה לכל' קיום סדנאות בריאות וימי לימוד פתוח לתזונה נכונה ומותאמת אישית.
סדנאות הבריאות וימי הלימוד מתקיימים לאורך השנה, בהשתתפות מומחים מובילים ממגוון שירותי הרפואה, ופתוחים לקהל הרחב ללא תשלום.

מידע

רבים מאלו שאינם מאפשרים לעצמם טיפול רפואי או תרופתי בשל היעדר מימון, יכולים היו לפנות אל אשות ממשלתית, קופת חולים או ביטוח בריאותי ולקבל את המגיע להם בדין כדי להבריא. חוסר הידע וחוסר המודעות מונעים מישראלים רבים לדאוג לבריאותם. 
ב'בריאות שווה לכל' מעניקים מומחים במגוון תחומים ייעוץ פרטני הכולל מתן מידע על זכויות במערכת הבריאות ועל אפשרויות לקבלת עזרה.

מחקר

מחקר קליני הוא אחד השלבים האחרונים בתהליך הצגתו של מוצר חדש או טיפול חדשני.  המחקר יתקיים רק לאחר שהמוצר נבדק ונחקר במעבדה על מנת לקבוע שהתהליך בטוח והובן באופן ברור, מהן תופעות הלוואי האפשריות. רק לאחר שתהליך המחקר המעבדתי הושלם והתוצאות נותחו והוסברו, ניתן לעבור לניסויים מוגבלים על בני אדם. 
 
כאשר יש בסיס חזק להשערה שהטיפול החדש יכול להועיל, מתחילים בשלב הניסוי הקליני, בו בודקים האם לטיפול יש השפעה על המחלה בבני-אדם, והאם הוא עלול לגרום לתופעות לוואי. בניסוי מבוצע ניטור (מעקב) הדוק של טובי הרופאים ומנהלי המחקר כדי לוודא כי לא התפתחו תופעות לוואי.
ניסויים רפואיים הינם חלק בלתי נפרד של גילוי ופיתוח מוצר חדש  (או תרופה) ונדרשים על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) ועל ידי סוכנות האירופאית להערכת תרופות (EMEA) לפני שמוצר חדש יכול להיות מובא לשוק.

כל המעורבים בניסויים רפואיים, כולל חברות התרופות, מחוייבים לעקרונות "הליכים קליניים נאותים" – (GCP. Good Clinical Practice) אשר נקבעו על ידי ה- FDA ועל ידי ה- EMEA.
ה-FDA , וועדות הלסינקי בבתי החולים ומשרד הבריאות הישראלי מחוייבים להגן על המשתתפים בניסויים קליניים, וכמו כן לספק מידע אמין לאלו המעוניינים להשתתף בניסוי.

ניסויים רפואיים בארץ פועלים על-סמך נוהל לניסויים רפואיים, בהתאם לתקנות בריאות העם (מחקרים רפואיים בבני אדם, התשמ”א, 1980, על תוספותיהן ותיקוניהן 1999 וינואר 2006), ומיישמת את עקרונות הצהרת הלסינקי.  הצהרה זו שנחתמה בשנת 1974, נוסחה על ידי ארגון הרופאים העולמי ומטרתה להבטיח כי ניסויים רפואיים יבטיחו בראש ובראשונה את בריאותם של המשתתפים במחקר. האמנה מתעדכנת על ידי ארגון הרופאים העולמי מידי כמה שנים.